Vážení rodiče,

nařízená karanténní opatření ve Žluté, Oranžové a Červené třídě skončila v níže uvedených termínech.

Před návratem dítěte, které mělo nařízenou karanténu, zpět do mateřské školy, je třeba doložit výsledek testu na COVID-19, v případě pozitivního testu, potvrzení ošetřujícího lékaře o ukončení karantény. 

Výsledek testu můžete přeposlat na email školy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   nebo na email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  .

 

 


V pobočce MŠ Koperníkova je nařízena karanténa:


  • pro děti z Červené třídy, které byly ve škole ve středu 24.2. – kontakt s osobou, která je Covid19 pozitivní. Karanténa trvá do 10.3. včetně,

  • pro děti ze Žluté a Oranžové třídy, které byly ve škole v pátek 26.2. – kontakt s osobou, která je Covid19 pozitivní. Karanténa trvá do 12.3. včetně.
  •  
  • Karanténa v Červené třídě byla z důvodu kontaktu s dalšími pozitivně testovanými osobami prodloužena do 12.3. včetně. Poslední kontakt byl v pátek 26.2.

  • vzhledem k nařízeným karanténám je do odvolání v obou pobočkách uzavřen provoz školní jídelny.

 

Karanténní opatření stanovená mimořádným opatřením MZ ČR aktuálně zahrnujídomácí karanténu minimálně po dobu 14 dnů a vyšetření  výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne.

Mimořádné opatření MZ ČR viz:

https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/02/Mimořádné-opatření-–-nařízení-izolace-a-karantény-s-účinností-od-1.-3.-2021-do-odvolání.pdf

Pokud bude Vaše dítě bez klinických obtíží a výsledek z odběru/PCR testu bude negativní,  karanténa končí v termínu 12. 3. 2021 včetně. Zdravotní stav dítěte v průběhu karantény doporučujeme tel. konzultovat s lékařem (pediatrem).

 

Karanténa se nenařídí osobám, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, u kterých uplynula doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19, a od prvního pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní. Tyto skutečnosti se prokazují lékařskou zprávou.

 

Seznam odběrových míst včetně pravidel pro návštěvu odběrového místa naleznete zde:
https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci. Rady a doporučení pro domácí karanténu/izolaci viz: 
http://www.szu.cz/tema/prevence/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu

Žádanku na vyšetření pro Vaše dítě vystaví pediatr elektronicky (kontaktujte svého lékaře telefonicky), na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce. Odběr je jen jeden a je bezplatný.  Doporučení vztahující se k výsledkům testů viz: https://koronavirus.mzcr.cz/materialy-ke-stazeni/

 

Karanténa se týká pouze Vašeho dítěte, netýká se rodinných příslušníků. V případě, že by byla potvrzena pozitivita COVID-19 u Vašeho dítěte, budou ze strany Hygienické stanice hl. m. Prahy činěna další opatření u Vás.

Toto sdělení slouží k zajištění co nejrychlejšího předání informace zákonným zástupcům dětí, u kterých byl zjištěn rizikový kontakt s COVID-19 pozitivní osobou. Následně Vás bude telefonicky kontaktovat zástupce z týmu chytré karantény, a ten s Vámi povede tel. rozhovor v rámci trasování kontaktů. Systém chytré karantény také automaticky generuje všem rizikovým kontaktům „sms“ zprávu o tom, že se na ně vztahuje karanténa. V případě dětí je „sms“ zpráva e-systémem odeslána na tel. číslo zákonného zástupce, tj. pro upřesnění uvádíme, že tato zpráva se týká dítěte nikoli zákonných zástupcůpro ně karanténa neplatí, platí výše uvedené.